Home / SVĚT CHEMIE / Novinky

Novinky

(30.6. | Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická) 

Navštivte ve videospotu naše Centrum materiálového výzkumu

Ve video prezentaci Vám přiblížíme špičkově vybavená pracoviště našeho výzkumného Centra materiálového vyzkumu, a to v oblasti chemie materiálů, a v oblasti transportních systémů a senzorů.

(24.6.) 

Vaříme, udíme, grilujeme... s chemií

„Přátelé, já vopravdu nevim, já bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru. Já když du z práce, tak celou hodinu nakupuju, plnou tašku toho nesu… A já jak už to vidim za výkladem, tak na to dostanu tak strašnou chuť, že až z toho zeslábnu. A tak rychle nakoupim a du domu. Ale to já nejdu, to já utikam. A doma to všechno sežeru…“

(16.6. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Nová kniha "Potravinářské zbožíznalství"

Kniha Potravinářské zbožíznalství kolektivu autorův čele s prof. Janou Dostálovou a prof. Pavlem Kadlecem je určena pro zájemce z řad široké veřejnosti, ale také jako studijní materiál pro středo i vysokoškoláky. Zajímavé informace v ní najdou i pracovníci kontrolních orgánů ze zemědělství i zdravotnictví. A zcela jistě ji uvítají nutriční terapeuti, výživoví poradci i distributoři potravinářského zboží.

(9.6. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Nejlepší mladý chemik České republiky je z Vyškova

Druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze: stal se jím Martin Mátl z Vyškova.

(2.6. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Pardubice přivítají nejlepší mladé chemiky České republiky

Největší oborová soutěž svého druhu vrcholí: ve středu 4. června se v prostorách Fakulty-chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

(27.5. | Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta přírodovědecká) 

Nová mobilní aplikace: informace o přijetí ihned a kamkoli

Signál a chytrý telefon s Androidem – to je vše, co nyní potřebují uchazeči o studium na přírodovědecké fakultě, aby se dověděli o výsledku přijímacího řízení. Díky nové aplikaci Lukáše Nováka získají také okamžité informace o aktuálních termínech a všech změnách přijímacího řízení.

(19.5.) 

Vstávej, semínko, holala aneb zázrak fotosyntézy

I nebyla ze semínka fiala, ale divizna. Přesto se Křemílek s Vochomůrkou radovali, když na vlastní oči viděli, jak ze semínka květinka vyrostla. Proč květiny rostou, to už malé skřítky nezajímalo, ale jistě to bude zajímat čtenáře. Nuže, poodkryjme si malé tajemství, zázrak všedních dnů zvaný fotosyntéza.

(5.5. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Zveme vás na přírodovědný jarmark do Rakovníku

Zajímavé pokusy, řada her či úloh, které lákají k vyzkoušení, ochutnávky všeho druhu a řadu dalších zajímavostí pro děti i dospělé nabídne v Rakovníku 14. května Přírodovědný jarmark, který pořádá VŠCHT Praha. Od 8:30 do 16:00 hodin bude pro příchozí na Husově náměstí připraveno 20 stanů plných zábavy, přičemž celý jarmark je pro návštěvníky zdarma.

(29.4.) 

Hrdliččin zval ku lásce hlas aneb láska a chemie

Ani marketingové úsilí sv. Valentýna nezakryje skutečnost, že "lásky čas" vrcholí teprve v květnu, kdy sníh patří už jen horám, stromy si hrají s barvami, dívky odhalují své půvaby, bardové ladí loutny, a vše kolem je usměvavé, švitořící a slunečné. V těchto dnech mají Amorovy šípy nejpřesnější mušku.

(22.4.) 

Pekař peče housky... aneb chemie v kuchyni

Těžko někoho oslnit vysvětlováním, co je to pečení a mouka. Ale k úvodu vždycky nějaká ta omáčka patří, tak si řekněme alespoň pár nejnutnějších slov. Tak tedy, pekli už staří Egypťané, chleba známe odnepaměti, mouku ještě dýl…