Home / SVĚT CHEMIE / Novinky

Novinky

(2.6. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Pardubice přivítají nejlepší mladé chemiky České republiky

Největší oborová soutěž svého druhu vrcholí: ve středu 4. června se v prostorách Fakulty-chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

(27.5. | Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta přírodovědecká) 

Nová mobilní aplikace: informace o přijetí ihned a kamkoli

Signál a chytrý telefon s Androidem – to je vše, co nyní potřebují uchazeči o studium na přírodovědecké fakultě, aby se dověděli o výsledku přijímacího řízení. Díky nové aplikaci Lukáše Nováka získají také okamžité informace o aktuálních termínech a všech změnách přijímacího řízení.

(19.5.) 

Vstávej, semínko, holala aneb zázrak fotosyntézy

I nebyla ze semínka fiala, ale divizna. Přesto se Křemílek s Vochomůrkou radovali, když na vlastní oči viděli, jak ze semínka květinka vyrostla. Proč květiny rostou, to už malé skřítky nezajímalo, ale jistě to bude zajímat čtenáře. Nuže, poodkryjme si malé tajemství, zázrak všedních dnů zvaný fotosyntéza.

(5.5. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Zveme vás na přírodovědný jarmark do Rakovníku

Zajímavé pokusy, řada her či úloh, které lákají k vyzkoušení, ochutnávky všeho druhu a řadu dalších zajímavostí pro děti i dospělé nabídne v Rakovníku 14. května Přírodovědný jarmark, který pořádá VŠCHT Praha. Od 8:30 do 16:00 hodin bude pro příchozí na Husově náměstí připraveno 20 stanů plných zábavy, přičemž celý jarmark je pro návštěvníky zdarma.

(29.4.) 

Hrdliččin zval ku lásce hlas aneb láska a chemie

Ani marketingové úsilí sv. Valentýna nezakryje skutečnost, že "lásky čas" vrcholí teprve v květnu, kdy sníh patří už jen horám, stromy si hrají s barvami, dívky odhalují své půvaby, bardové ladí loutny, a vše kolem je usměvavé, švitořící a slunečné. V těchto dnech mají Amorovy šípy nejpřesnější mušku.

(22.4.) 

Pekař peče housky... aneb chemie v kuchyni

Těžko někoho oslnit vysvětlováním, co je to pečení a mouka. Ale k úvodu vždycky nějaká ta omáčka patří, tak si řekněme alespoň pár nejnutnějších slov. Tak tedy, pekli už staří Egypťané, chleba známe odnepaměti, mouku ještě dýl…

(14.4. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Letní škola 2014

V termínu 1. - 5. 9. 2014 se uskuteční Letní škola pro studenty magisterských a doktorských programů, kterou pořádá VŠCHT Praha ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR. Více informací naleznete zde.

(7.4.) 

Voňavé tajemství kávy

„Chtěl jsem se jenom zeptat, jestli už někdo z panstva nemá chuť na dobrou brazilskou kávu?“… „Já mám pouze dotaz stran té brazilské kávy…“

Ať už brazilská, arabská, italská, vídeňská, nebo s rumem, dobrá může být vždycky. Pro někoho něco naprosto nezbytného, pro jiného naopak jen odporná černá voda. V každém případě se v nás po její konzumaci odehrává zajímavý příběh.

(31.3. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Známe nejlepšího mladého chemika!

Ve čtvrtek 27. března se v pardubickém ABC klubu Na Olšinkách konalo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Klání se zúčastnilo rekordních 3 100 žáků devátých tříd ze 170 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina. Většinu soutěžních kategorií opanovala pardubická ZŠ Nadporučíka Eliáše.

(24.3. | Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická) 

Nový bakalářský obor Medicinální chemie

Otevíráme nový bakalářský studijní obor Medicinální chemie. Přihlášku na něj je možné podat až do 30.4.2014.

Medicinální chemie je disciplína na rozhraní chemie a farmakologie zabývající se návrhem, přípravou a vývojem léčiv. Bakalářský studijní obor Medicinální chemie je součástí studijního programu Chemie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze.

Více informací o oboru a podmínky přijímacího řízení najdete na stránkách pro uchazeče o studium.

Přihlášku na obor Medicinální chemie je možné podat až do 30.4.2014.