Home / SVĚT CHEMIE

SVĚT CHEMIE

chemistry

Vstupte s námi do světa chemie, chemických pokusů a vynálezů. Nechte se provést světem chemie tak, jak ho ještě neznáte.

Vzhledem k tomu, že ve 20. století bylo vyvinuto zhruba sto tisíc chemických výrobků, je téměř nemožné se denně nesetkat s výrobkem, který nám díky chemii zpříjemňuje život. Mezi tyto produkty patří zejména plasty, léky a pohonné hmoty, ale také například kosmetika, barviva či pesticidy.

O většině těchto látek mnoho nevíme a je to možná škoda. Stejně tak, jako bereme za samozřejmost umýt si okna či dát si večer sklenku dobrého vína, je zcela samozřejmé, že nám při všech těchto krocích pomáhá chemická věda. Vítejte ve Světě chemie – chemie, která je všude kolem nás.

 

Chemie pro školy

Zajímavé a praktické informace nejen pro všechny školou povinné, ale také pro kantory a chemické nadšence.

 

Svět české chemie

V České republice je kolem chemie stále živo. Pro všechny, kteří chtějí zůstat v obraze, nabízíme aktuální přehled chemických akcí a představení organizací podporujících českou chemii.

 

Populární chemie

Chemie dokáže být nejen dobrý sluha a oddaný pomocník, ale také zábavný společník. Vstupte s námi do říše poutavých zajímavostí a atraktivních pokusů.

 

Chemie a média

Nové informace ze světa chemie se můžete dozvědět z různých informačních zdrojů. Přinášíme vám nabídku nejzajímavějších novin, magazínů a webových zpravodajů.