Home / STUDIUM A KARIÉRA / Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická / Pardubice přivítají nejlepší mladé chemiky České republiky

Kontakt

Univerzita Pardubice
Fakulta chemicko-technologická
Studentská 573
532 10 Pardubice
 
tel: 466 037 294, 466 036 111 (spojovatelky)

dekanat.fchtSPAMFILTER@upce.cz
www.upce.cz/fcht

 

studijni.fchtSPAMFILTER@upce.cz
Mám zájem ...

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická

Historicky nejstarší fakulta univerzity, Fakulta chemicko-technologická, je fakultou s pětapadesátiletou tradicí a vysokým kreditem v České republice i zahraničí. Vyspěla ve významné centrum výuky chemie a technické chemie, materiálového inženýrství, chemických technologií, ale i biologických a biologicko-chemických oborů, manažerských a řídících procesů.

Více informací o studijních programech naleznete zde.

Dny otevřených dveří: ANO
Možnost ubytování: ANO
Možnost stravování: ANO
Možnost stipendia: ANO
Možnost výměnných pobytů: ANO
Spolupráce se zaměstnavateli: ANO
Mimoškolní činnost: ANO

Pardubice přivítají nejlepší mladé chemiky České republiky

Největší oborová soutěž svého druhu vrcholí: ve středu 4. června se v prostorách Fakulty-chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Soutěž je určena žákům devátých tříd základních škol a probíhala od října loňského roku v osmi pořadatelských centrech. Role pořadatelů regionálních kol se ujaly SPŠCH Pardubice, MSŠCH Praha, SPŠCH Brno, SOŠTZ Lovosice, SPŠ Hranice, SŠLCH Olomouc, SPŠCHG Ostrava a ISŠ-COP Valašské Meziříčí. Celkem se chemického klání zúčastnilo 8 000 žáků z jedenácti krajů za podpory řady firem a společností.

mladychemik

„Celostátní finále, které pořádá naše fakulta ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR, je vyvrcholením a závěrečnou tečkou za soutěží, jež získává rok od roku větší popularitu,“ říká Petr Kalenda, proděkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Završuje naši snahu o propojení všech stupňů školství, od základního přes střední až po vysoké. Ti, kdo se probojovali až do finále, prokázali takovou míru znalostí, že jsou již dnes našimi potenciálními studenty,“ vysvětluje profesor Kalenda.

Do celostátního kola postoupilo 40 finalistů, Pardubický kraj bude reprezentovat 7 soutěžících. Na mladé chemiky čeká nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je dílem pořádající fakulty. Součet bodových zisků z obou částí soutěže rozhodne o vítězi, který se stane pomyslným mistrem České republiky v chemii. „V letošním roce byla konkurence obrovská: v základních kolech soutěžilo o 3000 žáků více než loni. Což je dobrá zpráva nejen pro školy, ale i pro zaměstnavatele. Znamená totiž, že chemie je u nastupující generace opět vnímána jako perspektivní obor, který se vyplatí studovat, protože je schopen nabídnout zajímavé a lukrativní pracovní uplatnění,“ konstatuje Ladislav Novák, ředitel Svazu chemického průmyslu ČR, který je generálním partnerem soutěže.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na akademické půdě za účasti vedení fakulty a významných hostů z řad partnerů soutěže. Díky podpoře SCHP ČR se všichni finalisté mohou těšit na atraktivní ceny. S velkorysou nabídkou přišla také pořádající fakulta: pro prvních pět finalistů připravila certifikát na stipendium během 1. roku studia na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice v celkové hodnotě téměř 30 000,- Kč.

„Slavnostním vyhlášením výsledků ale finálový den ještě nekončí,“ upozorňuje Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing, která klání organizuje. „Hosté z řad partnerů soutěže se po slavnostním předání cen přesunou do Hotelu Zlatá štika, kde jsme pro ně připravili společenský večer. Jeho součástí bude nejen kulturní program, ale i malé pohoštění - jako výraz poděkování za dosavadní podporu soutěže,“ uzavírá Čebišová.

 

Více informací na www.mladychemikcr.cz


Komentáře