Home / SVĚT CHEMIE / Novinky

Novinky

(14.4. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Letní škola 2014

V termínu 1. - 5. 9. 2014 se uskuteční Letní škola pro studenty magisterských a doktorských programů, kterou pořádá VŠCHT Praha ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR. Více informací naleznete zde.

(7.4.) 

Voňavé tajemství kávy

„Chtěl jsem se jenom zeptat, jestli už někdo z panstva nemá chuť na dobrou brazilskou kávu?“… „Já mám pouze dotaz stran té brazilské kávy…“

Ať už brazilská, arabská, italská, vídeňská, nebo s rumem, dobrá může být vždycky. Pro někoho něco naprosto nezbytného, pro jiného naopak jen odporná černá voda. V každém případě se v nás po její konzumaci odehrává zajímavý příběh.

(31.3. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Známe nejlepšího mladého chemika!

Ve čtvrtek 27. března se v pardubickém ABC klubu Na Olšinkách konalo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Klání se zúčastnilo rekordních 3 100 žáků devátých tříd ze 170 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina. Většinu soutěžních kategorií opanovala pardubická ZŠ Nadporučíka Eliáše.

(24.3. | Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická) 

Nový bakalářský obor Medicinální chemie

Otevíráme nový bakalářský studijní obor Medicinální chemie. Přihlášku na něj je možné podat až do 30.4.2014.

Medicinální chemie je disciplína na rozhraní chemie a farmakologie zabývající se návrhem, přípravou a vývojem léčiv. Bakalářský studijní obor Medicinální chemie je součástí studijního programu Chemie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze.

Více informací o oboru a podmínky přijímacího řízení najdete na stránkách pro uchazeče o studium.

Přihlášku na obor Medicinální chemie je možné podat až do 30.4.2014.

(17.3. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Ohlednutí za veletrhem pracovních příležitostí

iDnes / 15. 2014 Nadnárodní i menší firmy přijely na pracovní veletrh Kontakt 2014 na pardubickou univerzitu. Shánějí hlavně studenty technických oborů, ale i lidi, kteří mají fantazii a dokážou pro trh navrhnout nové výrobky.

(10.3.) 

Kouzlo chemie v autobateriích

Obzvlášť během zimního období se nejednomu řidiči stane, že své auto nastartuje až s notnou dávkou klení a naříkání. To v tom lepším případě. Někdy autobaterii obměkčí až láskyplné obejmutí, zahřátí a… dobití (od slova tlouct). Co se vlastně autobateriím (nejen) v těchto krušných chvílích honí hlavou?

(3.3. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Zveme Vás na pardubickou "Noc mladých výzkumíků"

Tajemná atmosféra pardubického zámku bude v úterý 8. dubna dotvořena díky „Noci mladých výzkumníků“. Tehdy se totiž v 16 hodin otevřou brány Východočeského muzea a vám bude umožněné nahlédnout pod pokličku hned několika oborům. Zde si totiž pro návštěvníky připravili zástupci jednotlivých fakult Univerzity Pardubice prezentace zajímavostí, jež se dotýkají jejich obrů.

(24.2. | Střední průmyslová škola chemická Pardubice) 

Mladí chemici představili své projekty

Pardubice; Ve středu 19. února se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích utkalo 15 týmů základních škol, které
představily své projekty. Prezentací projektů vyvrcholilo regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

(16.2. | Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická) 

Biotechnologie z VUT v Brně se prosadila na světovém trhu

Mimořádného úspěchu v celosvětovém měřítku bylo dosaženo v rámci komercionalizace technologie, kterou vyvinul tým docentky Ivany Márové na naší fakultě. Česká firma NAFIGATE Corporation a.s., zabývající se transferem špičkových technologií a komercializací hi-tech produktů, podepsala smluvní ujednání s čínskou společností Suzhou Cleanet. Dohody Číňanům umožní využívat unikátní českou technologii Hydal, vyvinutou na chemické fakultě VUT v Brně.

(10.2. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Akreditován nový studijní obor Bioinformatika

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze získala akreditaci bakalářského a navazujícího magisterského oboru Bioinformatika, které se otevírají v akademickém roce 2014/2015.