Home / SVĚT CHEMIE / Novinky

Novinky

(17.3. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Ohlednutí za veletrhem pracovních příležitostí

iDnes / 15. 2014 Nadnárodní i menší firmy přijely na pracovní veletrh Kontakt 2014 na pardubickou univerzitu. Shánějí hlavně studenty technických oborů, ale i lidi, kteří mají fantazii a dokážou pro trh navrhnout nové výrobky.

(10.3.) 

Kouzlo chemie v autobateriích

Obzvlášť během zimního období se nejednomu řidiči stane, že své auto nastartuje až s notnou dávkou klení a naříkání. To v tom lepším případě. Někdy autobaterii obměkčí až láskyplné obejmutí, zahřátí a… dobití (od slova tlouct). Co se vlastně autobateriím (nejen) v těchto krušných chvílích honí hlavou?

(3.3. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Zveme Vás na pardubickou "Noc mladých výzkumíků"

Tajemná atmosféra pardubického zámku bude v úterý 8. dubna dotvořena díky „Noci mladých výzkumníků“. Tehdy se totiž v 16 hodin otevřou brány Východočeského muzea a vám bude umožněné nahlédnout pod pokličku hned několika oborům. Zde si totiž pro návštěvníky připravili zástupci jednotlivých fakult Univerzity Pardubice prezentace zajímavostí, jež se dotýkají jejich obrů.

(24.2. | Střední průmyslová škola chemická Pardubice) 

Mladí chemici představili své projekty

Pardubice; Ve středu 19. února se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích utkalo 15 týmů základních škol, které
představily své projekty. Prezentací projektů vyvrcholilo regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

(16.2. | Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická) 

Biotechnologie z VUT v Brně se prosadila na světovém trhu

Mimořádného úspěchu v celosvětovém měřítku bylo dosaženo v rámci komercionalizace technologie, kterou vyvinul tým docentky Ivany Márové na naší fakultě. Česká firma NAFIGATE Corporation a.s., zabývající se transferem špičkových technologií a komercializací hi-tech produktů, podepsala smluvní ujednání s čínskou společností Suzhou Cleanet. Dohody Číňanům umožní využívat unikátní českou technologii Hydal, vyvinutou na chemické fakultě VUT v Brně.

(10.2. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Akreditován nový studijní obor Bioinformatika

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze získala akreditaci bakalářského a navazujícího magisterského oboru Bioinformatika, které se otevírají v akademickém roce 2014/2015. 

(3.2. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

5. ročník fotografické soutěže Chemie je cool!

Podívejte se na svět kolem sebe hledáčkem fotoaparátu a pokuste se zachytit chemii kolem sebe jinak. Jako pomocníka, který má kladný vliv na život kolem nás, jako vědu, díky níž nejen pijeme čistou vodu, jezdíme moderními automobily, ale díky které vznikají například sýry, mléčné výrobky, salámy, nakládané okurky či zelí, ale i naše šperky, boty i oblečení.

(27.1.) 

Maso známé, neznámé

„Máte štěstí, že jedu zrovna kolem. Na maso jsem náhodou odborník. Aspoň to o mně říkají. Jó, teta, na to musíte paličkou. Takovou. A víte vůbec, proč se řízky klepou? A proč je maso červené? A víte, že …?“

(20.1. | Střední průmyslová škola chemická Pardubice) 

Finále největší chemické soutěže nabídlo bohatý program

Pardubice; Ve čtvrtek 16. ledna se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích uskutečnilo regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Třicítka finalistů z 26 základních škol poměřila své síly v laboratorních dovednostech.

(7.1.) 

Získejte zdarma vstupenky na špičkový evropský basket!

Vážení příznivci Českéchemie.cz!
baví Vás špičkový basketball? Nabízíme vám možnost získat dvě vstupenky na souboj velikánů evropské soutěže Eurocup, který se uskuteční ve středu 15. 1. v pardubické ČEZ Aréně.
Proti sobě zde v 18:30 nastoupí dlouhodobě nejlepší tuzemský tým ČEZ BASKETBALL NYMBURK proti italskému gigantovi MONTEPASCHI SIENA.
 

basket ny

ČEZ BASKETBALL NYMBURK - desetinásobný mistr české první basketballové ligy Mattoni NBL (nepřetržitě od roku 2003). V sezóně 2007-2008 se klub probojoval do Final 32 poharu ULEB - druhého nejprestižnějšího basketbalového poháru Evropy. V sezóně 2008-2009 byl třetí ve skupině.
 
MONTEPASCHI SIENA - osminásobný italský mistr (od roku 2007 nepřetržitě vládne Lega A), pětinásobný vítěz italského poháru a sedminásobného majitele italského superpoháru. V Eurolize tým dosáhl 3x třetího a 1x čtvrtého místa ve Final Four.
 
Pardubická Čez aréna uvidí velký zápas - první domácí eurocupový duel, na který můžete získat dvě vstupenky v ceně 240,- Kč. A co proto udělat? Stačí sdílet tuto soutěž dále mezi své přátelé a současně být fanouškem stránky Česká chemie. Poté nám napište do zprávy svůj email a pro prvních 100 zájemců máme zdarma 1+1 vstupenku na tento zápas!
 
Uzávěrka je v pondělí 13. ledna 2014. Všichni obdarovaní si pak budou moci své vstupenky vyzvednout přímo na pokladně pardubické ČEZ Arény ve středu 15. ledna před zápasem!

Více informací zde.

Přejeme vám hodně štěstí!
 
Ondřej Sečka
marketingový manažer projektu Českáchemie.cz