Home / SVĚT CHEMIE / Novinky

Novinky

(3.6.) 

Nejlepší mladý chemik je z Letovic

Pardubice;Celostátní finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze: stala se jím Marie Nevyhoštěná ze ZŠ Letovice.

(30.5.) 

Zažij chemii: Alkohol

Dokáže zpomalit naše reakce, zhoršit úsudek a znepřesnit pohyby. Je nám po něm špatně, způsobuje nám výpadky paměti a může být příčinou nevysvětlitelných spálenin od koberce na našem obličeji. Přes to všechno za něj dobrovolně utrácíme naše peníze, abychom mohli bojovat předem prohraný boj. Řeč je samozřejmě o příslovečné metle lidstva - alkoholu.

(27.5.) 

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

Největší oborová soutěž svého druhu vrcholí: ve čtvrtek 30. května se v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční celostátní finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

(23.5. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Pojďte s námi na jarmarky!

Na 1. náměstí v Mostě 5. června a na Masarykově náměstí v Jihlavě 12. června se od 9 do 16 hodin budou konat Přírodovědné jarmarky.

(21.5. | Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická) 

Semináře: Letní škola SPM mikroskopie

Firma RMI s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na Letní školu SPM mikroskopie pořádanou ve dnech 10.6 – 11.6 2013 na Fakultě chemické VUT v Brně. Seminář je organizován za spoluúčasti Fakulty chemické Vysokého učení technického v Brně a Masarykovy univerzity Brno.

(21.5.) 

Zažij chemii: Kouzlo diskety

Většina z dnešních náctiletých se s ní pravděpodobně nikdy naživo nesetkala a představuje pro ně stejný historický formát jako například magnetofonová kazeta. S tou má disketa překvapivě docela hodně společného.

(30.4. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Přírodovědná soutěž ChemQuest vyvrcholila

Finálové kolo 1. ročníku přírodovědné soutěže ChemQuest se 24. a 25. dubna uskutečnilo na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Soutěž vyhlásila v rámci projektu STEP VŠCHT Praha ve spolupráci s Národním centrem pro mladé chemiky. Žáci základních a středních škol prezentovali chemické pokusy na téma „potraviny“ a „přeměny energií“. Ti nejlepší si odnesli hodnotné ceny, které darovala, VŠCHT Praha, společnost DuPont a Národní centrum pro mladé chemiky.

(30.4.) 

Zažij chemii: Tajemství paintballové kuličky

Paintball je velmi mladý sport. Jeho počátky se datují do 70. let 20. století, kdy Nelson Paint Company vyvinula plynovou pistoli a značkovací kuličky pro použití například v dřevařství a při chovu zvířat. Původně měla pistole značkovat stromy k pokácení, zvířata k poražení nebo k prakticky čemukoli jinému, na čem byla potřeba dočasná značka udělaná z větší vzdálenosti.

(19.4. | Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze) 

Zachraň Zemi s Projektem Fénix

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v rámci projektu STEP vyhlašuje Letní vědecký tábor „ Projekt Fénix“. Staň se členem odborného týmů mladých badatelů a řeš problémy civilizace právě TY!

(19.4.) 

Zažij chemii: Víte vše o hokejovém puku?

Hokejový puk je základní hrací pomůckou u nás nejoblíbenějšího a zdaleka nejúspěšnějšího sportu, ledního hokeje. Když překročí brankovou čáru soupeře, domácnosti, hospody a často i náměstí propukají v nadšení. Řeč je samozřejmě o hokejovém puku, patrně nejsledovanějším kousku gumy na světě.