Home / SVĚT CHEMIE / CHEMIE A MÉDIA / Zažij chemii

Zažij chemii

Zazijchemii.cz

Koncem roku 2011 společnost Unipetrol spustila internetové stránky www.zazijchemii.cz, které jsou určeny primárně žákům základních a studentům středních škol. Prostřednictvím videí, návodů k pokusům a testů představujeme chemii jako zábavný a atraktivní obor.

Projekt může sloužit i jako užitečná pomůcka pro učitele, kteří chtějí zaujmout žáky moderním přístupem k výuce chemie. Všechny novinky ohledně projektu Zažij chemii a spoustu dalších zajímavostí z oblasti chemie lze nalézt také na Facebooku. Studenti zde mohou soutěžit, využít tipy na zajímavé chemické akce, sdílet své zkušenosti a diskutovat na téma chemie.

 
Více informací naleznete na stránkách www.zazijchemii.cz nebo na facebookovém profilu www.facebook.com/zazijchemii

 
 

S anestézií do říše snů...

Anestetika nám dopřávají pohodlí zaspání většinou nepříjemných zásahů do našeho těla, a tak se místo bolestivé agónie a pohledu do svého „nitra“ probouzíme již po zákroku se spravenou nohou, vyndaným slepým střevem nebo třeba většími ňadry.

Zažij chemii: Fungovalo by cédéčko bez chemie? To víte že ne...

Kompaktní disk sice může vypadat tak trochu jako mladší bratr gramofonové desky, avšak společný mají jen tvar a skutečnost, že oba dva jsou audionosiče. Způsob záznamu i reprodukce se samozřejmě diametrálně liší a stejně tak materiál i technologie, kterou se vyrábí.