Home / SVĚT CHEMIE / Novinky

Novinky

(16.3.) 

Mladý chemik zaznamenal rekordní účast: soutěžilo dvanáct tisíc žáků

Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se těší stále větší popularitě. Na regionální úrovni se letošního klání zúčastnilo téměř dvanáct tisíc žáků základních škol. Čtyřicet nejlepších postoupilo do celostátního finále.

(23.2.) 

Projekty mladých chemiků se zaměřily na recyklaci odpadu

Pardubice; Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích hostila ve středu 17. 2. 2016 soutěž projektů. Sedmnáct týmů základních škol se pokusilo zajímavě a poutavě přiblížit možnosti dalšího zpracování odpadu.

(23.1.) 

Finále Mladého chemika: práce v laboratoři a batikování triček

Pardubice; Ve čtvrtek 21. ledna 2016 se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích uskutečnilo regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Třicítka finalistů změřila své síly v laboratorních dovednostech a poté se zúčastnila exkurze ve společnosti Synthesia.

(14.1.) 

SPŠCH Pardubice znovu představila chemickou Road Show

Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích oživila loňský úspěšný projekt Chemie v našem životě a opět vyrazila na turné po základních školách, kde formou pokusů popularizuje chemii.

(16.12.) 

Mladí chemici bojovali o postup do finále

Pardubice; Téměř tři stovky žáků osmých a devátých tříd základních škol z pěti krajů republiky změřily své síly v druhém kole soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Třicet nejlepších postoupilo do regionálního finále.

(9.11.) 

Celostátní soutěž mladých chemiků odstartovala

Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, která je určena žákům devátých tříd základních škol, je v plném proudu. Stále populárnější klání chemických talentů letos probíhá v rámci kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015 vyhlášené Svazem průmyslu a dopravy ČR.

(11.10.) 

Cena udržitelného rozvoje

Střední průmyslová škola chemická Pardubice a Synthesia, a.s. jsou laureáty Ceny udržitelného rozvoje Svazu chemického průmyslu České republiky.

(15.9.) 

Největší chemická soutěž již brzy odstartuje

Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, která je určena žákům devátých tříd základních škol, vypukne v září regionálními koly. Stále populárnější klání mladých chemiků se letos koná v rámci projektu Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015, který vyhlásil Svaz průmyslu a dopravy ČR.

(18.9.) 

Solární energetika aneb na návštěvě v křemíkovém nebi

Solární energetika je v posledních několika letech velké téma, i když většinovou veřejností brána spíše negativně. Odhrneme-li však stranou veškeré politikum a „českou cestu“, které jsou toho příčinou, můžeme solárním panelům v klidu nahlédnout pod kůži a vidět zajímavé věci, které se zde odehrávají.

(3.9. | Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická) 

Výbušinářské vědy oslaví devadesát pět let

V příštím roce oslavíme 95. výročí zahájení výuky výbušinářských věd v Československu. Průkopníkem v tomto oboru u nás byl profesor Cyril Krauz, tehdy vedoucí Ústavu technologie látek výbušných, silic, pryskyřic, kaučuků a laků a trhací techniky na Vysoké škole chemicko-technologického inženýrství v Praze (nynější VŠCHT Praha).