Home / STUDIUM A KARIÉRA / Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická

Kontakt

Univerzita Pardubice
Fakulta chemicko-technologická
Studentská 573
532 10 Pardubice
 
tel: 466 037 294, 466 036 111 (spojovatelky)

dekanat.fchtSPAMFILTER@upce.cz
www.upce.cz/fcht

 

studijni.fchtSPAMFILTER@upce.cz
Mám zájem ...

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická

Historicky nejstarší fakulta univerzity, Fakulta chemicko-technologická, je fakultou s pětapadesátiletou tradicí a vysokým kreditem v České republice i zahraničí. Vyspěla ve významné centrum výuky chemie a technické chemie, materiálového inženýrství, chemických technologií, ale i biologických a biologicko-chemických oborů, manažerských a řídících procesů.

Více informací o studijních programech naleznete zde.

Dny otevřených dveří: ANO
Možnost ubytování: ANO
Možnost stravování: ANO
Možnost stipendia: ANO
Možnost výměnných pobytů: ANO
Spolupráce se zaměstnavateli: ANO
Mimoškolní činnost: ANO
Archiv novinek

Výbušinářské vědy oslaví devadesát pět let

V příštím roce oslavíme 95. výročí zahájení výuky výbušinářských věd v Československu. Průkopníkem v tomto oboru u nás byl profesor Cyril Krauz, tehdy vedoucí Ústavu technologie látek výbušných, silic, pryskyřic, kaučuků a laků a trhací techniky na Vysoké škole chemicko-technologického inženýrství v Praze (nynější VŠCHT Praha).

Nejlepší mladý chemik České republiky je z Vyškova

Druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze: stal se jím Martin Mátl z Vyškova.

Pardubice přivítají nejlepší mladé chemiky České republiky

Největší oborová soutěž svého druhu vrcholí: ve středu 4. června se v prostorách Fakulty-chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Známe nejlepšího mladého chemika!

Ve čtvrtek 27. března se v pardubickém ABC klubu Na Olšinkách konalo slavnostní vyhlášení 7. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika. Klání se zúčastnilo rekordních 3 100 žáků devátých tříd ze 170 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina. Většinu soutěžních kategorií opanovala pardubická ZŠ Nadporučíka Eliáše.

Ohlednutí za veletrhem pracovních příležitostí

iDnes / 15. 2014 Nadnárodní i menší firmy přijely na pracovní veletrh Kontakt 2014 na pardubickou univerzitu. Shánějí hlavně studenty technických oborů, ale i lidi, kteří mají fantazii a dokážou pro trh navrhnout nové výrobky.

Zveme Vás na pardubickou "Noc mladých výzkumíků"

Tajemná atmosféra pardubického zámku bude v úterý 8. dubna dotvořena díky „Noci mladých výzkumníků“. Tehdy se totiž v 16 hodin otevřou brány Východočeského muzea a vám bude umožněné nahlédnout pod pokličku hned několika oborům. Zde si totiž pro návštěvníky připravili zástupci jednotlivých fakult Univerzity Pardubice prezentace zajímavostí, jež se dotýkají jejich obrů.

Novopečení bakaláři na FChT Univerzity Pardubice

V září letošního roku probíhaly na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice státní závěrečné zkoušky studentů bakalářských programů spojené s obhajobou bakalářské práce.

Zeptali jsme se několika novopečených bakalářů z různých oborů na jejich názor na studium, obsah jejich bakalářky a jak vidí svoji budoucnost. Níže uvádíme krátký rozhovor.

Zveme Vás na konferenci Partnerství pro chemii

Vážení kolegové,

organizační výbor konference projektu Partnerství pro chemii Vás srdečně zve k účasti na této akci.

Vzájemná spolupráce mezi akademickým prostředím a průmyslem je základním klíčem k propojení základního a aplikovaného výzkumu, stejně tak jako cesta k úspěšnému zapojení absolventů do praxe. Cílem konference je diskuze všech těchto klíčových prvků a prohloubení vzájemné spolupráce.

Zápisy posluchačů do akademického roku 2013/2014

Zápisu se studenti účastní osobně, ve výjimečném případě určí zástupce, který se prokáže úředně ověřenou plnou mocí.

Na fakultách univerzity pokračují imatrikulace nových vysokoškoláků

Ve středu 17. říjnaod 10 hodin proběhne v Kongresovém sále zámku Litomyšl slavnostní imatrikulace nových studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, která sídlí v Litomyšli.

Studium bakalářského studijního programu Výtvarná umění zahajuje 15 studentů ve čtyřech oborech:

  • Restaurování a konzervace kamene a souvisejících materiálů (2),
  • Restaurování a konzervace nástěnné malby a sgrafita (5),
  • Restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů (4),
  • Restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech (4).