Home / STUDIUM A KARIÉRA / Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická / Pocity začínajícího studenta

Kontakt

Univerzita Pardubice
Fakulta chemicko-technologická
Studentská 573
532 10 Pardubice
 
tel: 466 037 294, 466 036 111 (spojovatelky)

dekanat.fchtSPAMFILTER@upce.cz
www.upce.cz/fcht

 

studijni.fchtSPAMFILTER@upce.cz
Mám zájem ...

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická

Historicky nejstarší fakulta univerzity, Fakulta chemicko-technologická, je fakultou s pětapadesátiletou tradicí a vysokým kreditem v České republice i zahraničí. Vyspěla ve významné centrum výuky chemie a technické chemie, materiálového inženýrství, chemických technologií, ale i biologických a biologicko-chemických oborů, manažerských a řídících procesů.

Více informací o studijních programech naleznete zde.

Dny otevřených dveří: ANO
Možnost ubytování: ANO
Možnost stravování: ANO
Možnost stipendia: ANO
Možnost výměnných pobytů: ANO
Spolupráce se zaměstnavateli: ANO
Mimoškolní činnost: ANO

Pocity začínajícího studenta

Kateřina Šraitrová, studentka oboru Anorganické materiály FChT UPa

Nástup na vysokou školu je spojen se spoustou nových věcí, na které si musí člověk zvykat. Tak například už zde není žádný třídní učitel, který by nad vámi držel ochrannou ruku, neustále vám všechno připomínal a staral se o vás.

Tady se už o sebe musí postarat každý sám. Další věcí je rozvrh, který je oproti střední škole mnohem volnější. Důležité jsou ale i takové věci jako třeba se vůbec zorientovat na fakultě a vědět kde se nachází která učebna, jak funguje menza a knihovna, kde si můžete koupit skripta…První dva týdny jsou v tomto ohledu náročné. Když si ale zvyknete na nový rytmus tak zjistíte, že studium na vysoké škole vám dává mnohem více prostoru věnovat se i dalším aktivitám. Můžete vstoupit do nespočtu studentských spolků, chodit na univerzitou pořádané přednášky, o kterých jste dříve ani nevěděli, nebo začít s nějakým novým kroužkem. Celkem vzato je to velký krok do dospělého života.