Home / STUDIUM A KARIÉRA / Preol

Kontakt

Terezínská 1214
410 17  Lovosice

Tel.: 416 564 800

infoSPAMFILTER@preol.cz
www.preol.cz

 

Mám zájem ...

Preol

PREOL, a.s. byla založena 23.1.2003 a je kompetenčním centrem pro výrobu a vývoj biopaliv v rámci skupiny AGROFERT HOLDING, a.s. Jejím posláním je:

  • Provoz Výrobního závodu na výrobu MEŘO v Lovosicích
  • Obchod s vlastními produkty, palivy a biopalivy obecně
  • Spolupráce na propagaci a vývoji biopaliv v ČR a EU (člen SVB, EBB, ČTPB)
  • Spolupráce na dalších skupinových projektech v oblasti obnovitelných zdrojů energie

Výrobní jednotka na zpracování řepkového semene a produkci metylesteru řepkového oleje je rozdělena na dvě části. První je potravinářská výroba rostlinného oleje. Druhá část je oleochemická produkce metylesteru řepkového oleje a glycerínu. Celý závod je postaven v areálu průmyslové chemie v Lovosicích a provozuje nejmodernější technologii belgicko-italského giganta DeSmet Ballestra. Moderní provoz zpracuje ročně 400 tisíc tun řepkových semen, ze kterých vyrobí 100 tisíc tun metylesteru řepkového oleje, více jak 230 tisíc tun řepkových šrotů a 10 tisíc tun glycerinu farmaceutické kvality. Řepkový šrot se zužitkuje jako krmivo v zemědělské výrobě nebo v budoucnu i jako energetická biomasa.

PREOL, a.s. se dále podílí na propagaci a vývoji biopaliv v České republice a Evropské unii v rámci Sdružení výrobců bionafty, European Biodiesel Board, České technologické platformy pro biopaliva. Ve všech těchto organizacích je řádným nebo přidruženým členem.

Počet zaměstnanců: 119
Dny otevřených dveří: ANO
Nabízíme praxe: ANO
Nabízíme spolupráci na projektech: ANO
Nabízíme spolupráci na závěrečných pracech: ANO
Nabídka volných míst