Home / STUDIUM A KARIÉRA / Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze

Kontakt

Vysoká škola chemicko-technologická
Technická 5
166 28 Praha 6 - Dejvice

VŠCHTmá v Dejvicích tři budovy:

  • Budova A- Technická 5 - dále od stanice Metra
  • Budova B- Technická 3 - blíže ke stanici Metra
  • Budova C- Studentská 6 - ulice mezi budovami, blíže k Evropské třídě

Tel.: 220 444 159 Oddělení komunikace

infoSPAMFILTER@vscht.cz
www.vscht.cz

 

Studijní oddělení

Kohoutová Petra
Tel.: 220 444 148, 605 974 164

Petra.KohoutovaSPAMFILTER@vscht.cz
Mám zájem ...

Vysoká Škola Chemicko Technologická v Praze

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je největší vzdělávací institucí svého druhu ve střední a východní Evropě. Navazuje na téměř 200 letou tradici výuky technické chemie v Čechách. Její tradice a rozsáhlý odborný potenciál ji předurčují k výchově špičkových odborníků. Pedagogicky a vědecky tu působilo i několik nositelů Nobelovy ceny za chemii.

Více informací o studijních programech naleznete zde.

Dny otevřených dveří: ANO
Možnost ubytování: ANO
Možnost stravování: ANO
Možnost stipendia: ANO
Možnost výměnných pobytů: ANO
Spolupráce se zaměstnavateli: ANO
Mimoškolní činnost: ANO
Archiv novinek

Mytí ovoce nestačí, voda pesticidy neodstraní
citrus

Hlavní závěry výzkumu obsahu pesticidů v citrusech, který byl prováděn na Ústavu analýzy potravin a výživy, byly zmíněny v reportáži odvysílané v Událostech České televize. Záznam vysílání zde.

Čtyři medaile z Hanoje pro Čechy!

Mezinárodní chemická olympiáda v Hanoji vyvrcholila 28. 7. 2014 slavnostním vyhlášením výsledků. Studenti českého reprezentačního týmu potvrdili pozici České republiky a v konkurenci 291 účastníků ze 75 zemí světa získali opět čtyři medaile.

Nová kniha "Potravinářské zbožíznalství"

Kniha Potravinářské zbožíznalství kolektivu autorův čele s prof. Janou Dostálovou a prof. Pavlem Kadlecem je určena pro zájemce z řad široké veřejnosti, ale také jako studijní materiál pro středo i vysokoškoláky. Zajímavé informace v ní najdou i pracovníci kontrolních orgánů ze zemědělství i zdravotnictví. A zcela jistě ji uvítají nutriční terapeuti, výživoví poradci i distributoři potravinářského zboží.

Zveme vás na přírodovědný jarmark do Rakovníku

Zajímavé pokusy, řada her či úloh, které lákají k vyzkoušení, ochutnávky všeho druhu a řadu dalších zajímavostí pro děti i dospělé nabídne v Rakovníku 14. května Přírodovědný jarmark, který pořádá VŠCHT Praha. Od 8:30 do 16:00 hodin bude pro příchozí na Husově náměstí připraveno 20 stanů plných zábavy, přičemž celý jarmark je pro návštěvníky zdarma.

Letní škola 2014

V termínu 1. - 5. 9. 2014 se uskuteční Letní škola pro studenty magisterských a doktorských programů, kterou pořádá VŠCHT Praha ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR. Více informací naleznete zde.

Akreditován nový studijní obor Bioinformatika

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze získala akreditaci bakalářského a navazujícího magisterského oboru Bioinformatika, které se otevírají v akademickém roce 2014/2015. 

5. ročník fotografické soutěže Chemie je cool!

Podívejte se na svět kolem sebe hledáčkem fotoaparátu a pokuste se zachytit chemii kolem sebe jinak. Jako pomocníka, který má kladný vliv na život kolem nás, jako vědu, díky níž nejen pijeme čistou vodu, jezdíme moderními automobily, ale díky které vznikají například sýry, mléčné výrobky, salámy, nakládané okurky či zelí, ale i naše šperky, boty i oblečení.

Pojďte s námi na jarmarky!

Na 1. náměstí v Mostě 5. června a na Masarykově náměstí v Jihlavě 12. června se od 9 do 16 hodin budou konat Přírodovědné jarmarky.

Přírodovědná soutěž ChemQuest vyvrcholila

Finálové kolo 1. ročníku přírodovědné soutěže ChemQuest se 24. a 25. dubna uskutečnilo na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Soutěž vyhlásila v rámci projektu STEP VŠCHT Praha ve spolupráci s Národním centrem pro mladé chemiky. Žáci základních a středních škol prezentovali chemické pokusy na téma „potraviny“ a „přeměny energií“. Ti nejlepší si odnesli hodnotné ceny, které darovala, VŠCHT Praha, společnost DuPont a Národní centrum pro mladé chemiky.

Zachraň Zemi s Projektem Fénix

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v rámci projektu STEP vyhlašuje Letní vědecký tábor „ Projekt Fénix“. Staň se členem odborného týmů mladých badatelů a řeš problémy civilizace právě TY!